اخبار مترو،اتوبوس،منوريل،حمل ونقل،ترافيك

اخبار جامع و موثق و جديد مترو،اتوبوس،حمل و نقل،منوريل،ترافيك ايران و جهان-وبلاگ شخصی سيدمجيدحسيني

با احداث ايستگاه مترو كهريزك؛
ركورد مدت زمان ساخت ايستگاه مترو شكست

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت مترو تهران با اشاره به ويژگي‌ها و طول مدت احداث ايستگاه مترو كهريزك گفت: ايستگاه مترو كهريزك ركورد ساخت ايستگاه‌ها را شكست.


به گزارش خبرگزاري فارس از جنوب استان تهران، ظهر امروز هابيل درويش در مراسم بهره‌برداري از ايستگاه مترو كهريزك با اشاره به مشخصات و ويژگي‌هاي اين ايستگاه گفت: ايستگاه مترو كهريزك ركورد مدت زمان ساخت ايستگاه‌ها را شكست چراكه اين ايستگاه با طول دو كيلومتر در مدت زمان كمتر از يكسال ساخته و به بهره‌برداري رسيد.
مديرعامل شركت مترو تهران افزود ايستگاه كهريزك در دو طبقه و در فضايي به وسعت 8 هزار مترمربع احداث شده است و دو دستگاه آسانسور و پله برقي در آن به كار گرفته شده است و در واقع اين ايستگاه كامل‌ترين ايستگاه متروي تهران از نظر تجهيزات است.
وي در ادامه با تاكيد بر نبود هيچ‌گونه آلودگي در ايستگاه‌هاي مترو خاطرنشان كرد: اخيرا اخباري در ارتباط با آلودگي‌هاي مترو منتشر شده كه صحت ندارد و تنها در برخي از ايستگاه‌هايي كه بهره‌برداري از ايستگاه همزمان با توسعه خطوط است، ممكن است به دليل فعاليت عمراني مقدار اندكي گرد و غبار وجود داشته باشد اما در بخش‌هاي در حال توسعه نيز مسير با ديوار مسدود شده تا هواي مترو پاك مانده و آلودگي ايجاد نشود.
درويش در ارتباط با واردات تجهيزات مترو از كشور چين عنوان كرد: تجهيزات مترو فقط به دليل مشكلاتي كه براي مراوده سياسي و اقتصادي با اروپا داريم از طريق كشور چين وارد مي‌شود و بايد گفت اگرچه اين تجهيزات از چين وارد مي‌شود اما همه آنها از كمپاني‌هاي معروف تهيه مي‌شود.
مديرعامل شركت مترو تهران در پايان در ارتباط با بعضي اظهار نظرها و كارشناسي‌ها در ارتباط با نحوه و هزينه احداث مترو تصريح كرد: آمادگي داريم كه با افراد يا كارشناساني كه در ارتباط با نحوه ساخت مترو يا گران و ارزان بودن آن شبهه وارد مي‌كنند بحث و گفتگو كنيم و در مورد ريال به ريال هزينه‌هايي كه در مترو مي‌شود و كارهايي كه صورت مي‌پذيرد، توضيح دهم.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم تیر ۱۳۹۰ساعت   توسط www.tehranmetro.blogfa.com  |